Dla niektórych wrzesień oznacza początek szkoły i koniec wakacji. Dla fanów piłki nożnej pierwszy miesiąc jesieni kojarzy się z rozpoczęciem rozgrywek lig europejskich. Jeśli myślisz o obstawianiu Ligi Mistrzów, musisz zapoznać się z terminarzem i cechami szczególnymi turnieju. Oto rzut oka na najważniejsze rozgrywki klubowe w Europie.

Co oferują bukmacherzy

Wszyscy bukmacherzy oferują szeroką linię na europejską piłkę nożną, ze względu na jej dużą popularność wśród użytkowników.

linia zakładów

Legalni polscy bukmacherzy oferują średnio 500-700 zakładów. Oprócz rynków głównych (wyniki, sumy i handicapy), gracze mają do dyspozycji następujące rodzaje zakładów typu marquee:

 • кто забьет Х (1-й, 2-й и т.д.) гол;
 • dokładny wynik (także w miarę postępu gry);
 • wynik + suma;
 • czy wynik końcowy będzie równy (0,1,2,3,4);
 • przedział czasu, w którym zostanie strzelona pierwsza bramka;
 • wyniki osiągane przez zawodników;
 • zakłady na statystyki: rzuty rożne, żółte kartki, rzuty karne, strzały na bramkę;
 • zakłady na połówki;
 • łączny czas łączna liczba bramek;
 • wyjścia ekspresowe.

Stawki długoterminowe

Takie rynki na stronach internetowych BK mają osobną sekcję: zakłady na wynik Ligi Mistrzów. Jesienią bukmacherzy oferują zakłady na wyjścia z grupy. Przed pierwszymi rundami kursy są przewidywalne i obliczane na podstawie klas i klubowych rankingów przeciwników. Szanse na występ w play-off przeciwko Bayernowi lub Barcelonie są znikome. Z każdą rundą kursy ulegają zmianie; jeśli faworyci wygrają swoje pierwsze mecze, zakłady na ich awans z grupy mogą zostać całkowicie zamknięte.

Bukmacherzy oferują również zakłady na zwycięstwo w Lidze Mistrzów jeszcze przed rozpoczęciem fazy grupowej. Manchester City i PSG, które dysponują składem wartym około miliarda euro, są uważane za głównych faworytów do zwycięstwa w turnieju. Według bukmacherów, wśród kandydatów są także: Bayern Monachium, Liverpool, Real Madryt, Barcelona, Manchester United i Juventus. Niektóre BK oferują zakłady na finał Ligi Mistrzów. Obstawiający mają za zadanie odgadnąć, które dwie drużyny wylosują główne trofeum 28 maja 2022 roku.

Informacje o cechach turnieju

Przyjrzyjmy się statystycznym cechom najważniejszych europejskich rozgrywek. Informacje te przydadzą się tym, którzy planują obstawiać zakłady na Ligę Mistrzów.

Wysoki poziom piłki nożnej

Dzięki zmianie formatu kwalifikacji (zwiększenie liczby rund) w fazie grupowej nie ma już słabych klubów, jak to miało miejsce 10-15 lat temu. W tamtych czasach większość drużyn z czwartego koszyka była dostarczycielami punktów. Poziom piłki nożnej w Europie wzrósł i nie ma wielkiej różnicy klas. Słabe drużyny stawiają opór faworytom, choć nie zawsze z powodzeniem (jeśli zdecydują się grać otwarty futbol). W ostatnim losowaniu nie było ani jednego klubu z zerowym dorobkiem punktowym. Trzy najgorsze kluby w fazie grupowej zdobyły po 1 punkcie:

 • Rennes (Francja), różnica bramek 3:11;
 • Ferencvaros (Węgry), 5:17;
 • Zenit (Rosja), 4:13.

Owszem, węgierski klub popełnił wiele błędów, ale udało mu się strzelić bramkę w obu meczach z Juventusem (1-2 i 1-4). W sezonie sprzed 10 lat (2011/2012) w fazie grupowej znalazły się trzy drużyny z zerowym dorobkiem punktowym.

Kluby są niezwykle zmotywowane

Dotyczy to zarówno drużyn z pierwszej czwórki, jak i klubów niżej notowanych. Dla pierwszych Liga Mistrzów jest sposobem na potwierdzenie status quo, dla drugich - głównym źródłem dochodów. UEFA wypłaca 20-30 mln euro nawet za udział w fazie grupowej. Dla typowego szeryfa czy mieszkańca Malmö to kolosalne pieniądze. Nawet angielscy i hiszpańscy giganci uciekają się czasem do rotacji w rozgrywkach krajowych, aby wystawić optymalny skład na zawody europejskie.

Różnica bramek jest ważna

W mistrzostwach kraju drużyna, która ma przewagę 1-2 bramek, raczej nie będzie wymuszać rozstrzygnięć, nawet jeśli ma lepszą klasę. Niezwykle rzadko wskaźniki drugorzędne (różnica bramek, liczba bramek) są brane pod uwagę przy przyznawaniu miejsc w rundach 30-38. Faza grupowa składa się tylko z 6 meczów, dlatego bardziej prawdopodobne jest, że przeciwnicy będą mieli taką samą liczbę punktów. Pierwszym kryterium są pojedynki "łeb w łeb". W przypadku remisu pod uwagę brana jest różnica bramek, a następnie łączna liczba zdobytych bramek.

W sezonie 2020/2021 Lipsk stracił pierwsze miejsce na rzecz PSG w grupie H. Zespoły wymieniły się zwycięstwami u siebie (odpowiednio 2-1 i 1-0), ale to francuski klub wydawał się być na pierwszym miejscu dzięki lepszej różnicy bramek (+7 i -1) przy równej liczbie punktów.

Ze względu na te przepisy drużyny nie są leniwe w zdobywaniu punktów, nawet jeśli wszystkie kwestie dotyczące zwycięzcy zostały rozstrzygnięte. W ostatniej rundzie, trzecia runda była szczególnie obfita w porażki. Połowa meczów zakończyła się zdobyciem trzech lub więcej bramek.

Wchodząc na stronę online-bookmakers.pl, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.