Mistrzostwa świata w piłce nożnej to najważniejsze wydarzenie w historii piłki nożnej, oglądane przez setki milionów ludzi na wszystkich kontynentach. Gromadzi najlepszych graczy na świecie, którzy podnoszą nad głowami upragnione trofeum - sześciokilogramowy puchar z 18-karatowego złota. Wydarzenie to jest oczywiście atrakcyjne z punktu widzenia zakładów. Dowiedz się, jak obstawiać Mistrzostwa Świata FIFA 2022.

Zasady turnieju

W turnieju bierze udział łącznie 209 drużyn narodowych. W fazie finałowej (w Katarze) zagrają 32 drużyny. Jednak od następnego turnieju liczba drużyn wzrośnie do 48. Aby zakwalifikować się do fazy głównej, drużyny narodowe muszą się zakwalifikować na swoim kontynencie. W Europie drużyny są podzielone na 10 grup po 5-6 zespołów. Zwycięzcy awansują bezpośrednio do turnieju finałowego, a drużyny z drugiego miejsca i dwie najlepsze drużyny Ligi Narodów (spośród tych, które nie zakwalifikowały się do rundy kwalifikacyjnej) walczą o pozostałe 3 kwalifikacje. Turniej główny zostanie rozegrany w Katarze. Turniej główny zostanie rozegrany między 21 listopada a 18 grudnia 2022 r.

Główni faworyci do organizacji mistrzostw świata w piłce nożnej w 2022 r.

Chociaż bukmacherzy nie przyjmują jeszcze zakładów na mistrzostwa świata, można już wskazać głównych pretendentów.

  • Francja. Panujący mistrzowie świata, mimo rozczarowującego występu na Euro (porażka w 1/8 ze Szwajcarią w rzutach karnych), są uważani za najsilniejszą drużynę narodową i zasłużenie walczą o drugi z rzędu złoty medal. We wszystkich liniach drużyny Trójkolorowych występują gwiazdy: Kylian Mbappe jest najdroższym graczem na świecie w ataku, środkowi obrońcy Paul Pogba i N'Golo Kante są w najwyższej formie, a za obronę odpowiada nieprzenikniony Rafael Waran.
  • Włochy. Ostatni triumfatorzy Euro zdominowali kontynent, odnosząc 15 zwycięstw z rzędu. Włosi wygrali swoją grupę eliminacyjną do Euro 2020 z kosmicznym wynikiem: 10 zwycięstw z 10, różnica bramek 37-4. Ostatni raz Scuadra Azzurra przegrała w 2018 roku z Portugalią (0-1) w fazie grupowej Ligi Narodów UEFA.
  • Anglia. Według renomowanego portalu Transfermarkt łączna wartość zawodników tej drużyny narodowej wynosi 1,32 mld euro. Najbliżsi rywale (Francja) są o 300 mln euro tańsi.
  • Niemcy. Niemcy odnieśli porażkę na Euro, przegrywając z finalistami - Anglią (0-2). Mimo to Bundesstim jest nadal uważany za jednego z głównych pretendentów.
  • Brazylia. Piłkarze nie prezentują się najlepiej w ostatnich latach i wydaje się, że wciąż odczuwają skutki porażki 1:7 z Niemcami podczas mistrzostw świata w ich ojczyźnie. Niemniej jednak dobór zawodników w reprezentacji Brazylii, z Neymarem na czele, sprawia, że są oni automatycznymi faworytami każdego mundialu.

Cechy zakładów na mistrzostwa świata

Przyjrzyjmy się specyfice obstawiania meczów Mistrzostw Świata. Mecze reprezentacji narodowych bardzo różnią się od turniejów klubowych. Eksperci z online-bookmakers.pl przyjrzą się bliżej najważniejszym punktom dla entuzjastów zakładów.

Duża różnica w klasie

W turniejach kwalifikacyjnych na wszystkich kontynentach dochodzi do wielu zderzeń faworytów z dublerami. Często bukmacherzy nie dają nawet kursów na faworytów do zwycięstwa. Nawet minimalny kurs 1,01 na pokonanie Gibraltaru przez Francję byłby wygórowany. Dlatego obstawiający, którzy zamierzają obstawiać Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, muszą przyjąć formy minusowe.

Nie dzieje się tak na poziomie klubowym. Nawet gdy Bayern w Pucharze Niemiec spotyka się z przedstawicielem niższych lig, są kursy na jego zwycięstwo, choć bardzo skromne. W eliminacjach do mistrzostw świata bierze udział ponad 20 drużyn, a 90% zawodników w nich grających to amatorzy. Są to drużyny z krajów karłowatych, takich jak San Marino czy Wyspy Owcze. Wiele zakładów dotyczyło drużyn, które awansują z grupy eliminacyjnej Mistrzostw Świata 2022. Bukmacherzy oferują najniższe kursy (1.10 - 1.01) na zdecydowanych faworytów.

Jeśli w jednym meczu faworyt może niespodziewanie przegrać z outsiderem. W 10-rundowej serii sensacja jest prawie niemożliwa. Dlatego właśnie szanse są tak małe.

Trzeba mieć oko na aplikację

Kluby mają stabilną kadrę na sezon, z minimalnymi zmianami wynikającymi z transferów. Silni zawodnicy są wykluczani z listy tylko z powodu kontuzji lub konfliktów. Przed każdym meczem reprezentacji narodowej trenerzy zawsze układają listę zawodników. Często mogą w nim zachodzić poważne zmiany, czasem nie obejmuje on liderów. Czasami władze klubu mogą nie zezwolić zawodnikowi na grę w drużynie narodowej. Na przykład 25 sierpnia 2021 r. poinformowano, że kluby APL odmówiły wydania zawodników na mecze w krajach znajdujących się na czerwonej liście rządu brytyjskiego. Na liście tej znajduje się większość krajów Ameryki Łacińskiej, a także niektóre kraje Afryki, Europy i Azji.

Dlatego w zakładach online na Mistrzostwa Świata FIFA 2022 pierwszą rzeczą, której należy szukać, jest oferta drużyn, a nie nazwy przeciwników. Trenerzy początkowo przygotowują rozszerzoną listę 27-30 zawodników, z której później eliminuje się kilku kandydatów.

Liderzy grup tracą motywację w końcowych etapach selekcji

Turniej kwalifikacyjny rozgrywany jest w dwóch rundach po 10 meczów. Jeśli drużyna wygra pierwsze 6 lub 7 meczów, prawdopodobnie zakwalifikuje się do turnieju finałowego. Dlatego w pozostałych rundach reprezentacja nie gra w pełnym składzie, a trenerzy muszą stosować rotację, czasem w ogóle nie powołując liderów. Nie zawsze jednak tak się dzieje. W ten sposób reprezentacja Włoch w eliminacjach Ligi Europy zapewniła sobie miejsce już po szóstej rundzie. Jednak drużyna nadal grała w dobrym stylu, odnosząc 10 ważnych zwycięstw. Dlatego obstawiając zakłady na eliminacje do Mistrzostw Świata w 2022 roku, należy pamiętać o motywacji faworytów.

Gdzie najlepiej obstawiać zakłady na Mundial

Wszyscy legalni polscy bukmacherzy przyjmują zakłady na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022. Dlatego najlepiej jest wybierać najbardziej wiarygodnych bukmacherów oferujących lukratywne bonusy i wysokie kursy.

Wchodząc na stronę online-bookmakers.pl, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.