Fifa

Historia gry FIFA rozpoczęła się na początku lat 90. Niemal natychmiast stała się najpopularniejszą sportową grą symulacyjną, podbijając serca fanów z całego świata. Dziś FIFA to nie tylko gra sieciowa na konsolę, ale cały nurt cybersportu z własnymi stowarzyszeniami, światowymi turniejami i wszystkimi niezbędnymi atrybutami pełnoprawnej dyscypliny sportowej. Wszystkie szczegóły dotyczące jego powstania znajdują się poniżej.

Kiedyś była to tylko gra, którą kochały miliony ludzi na całym świecie, ale wraz z rozwojem technologii fani piłki nożnej mogli grać ze sobą na odległość, a także pojawiły się pierwsze turnieje amatorskie, organizowane przez osoby o podobnych zainteresowaniach na poziomie dzielnicy lub miasta. Liczba użytkowników rosła, a dziś gra FIFA jest jedną z najpopularniejszych gier eSportowych i najbardziej poszukiwanym produktem konsolowym w swoim segmencie.

Wystarczy powiedzieć, że czołowe turnieje przyciągają nawet do 150 000 widzów online, a fundusze nagród w wysokości 100 000-300 000 dolarów stały się tutaj rzeczywistością. Nie dziwi więc, że bukmacherzy zwrócili uwagę na segment cybersportu, a w szczególności na FIFA.

Historia rozwoju gry

Gra została opracowana przez firmę EA Sports z Kanady. Pierwsza gra piłkarska FIFA została wydana w 1993 roku na konsolę SEGA. Dwa lata później ukazała się wersja na komputery PC, a w 1999 roku gra została zaadaptowana na konsolę PlayStation. W rezultacie platforma ta stała się podstawą do dalszego rozwoju gry. Na PS odbywają się dziś wszystkie turnieje FIFA w eSporcie.

Jedną z cech gry jest coroczna aktualizacja gry (FIFA 17, FIFA 18, FIFA 19), w której twórcy wprowadzają punktowe ulepszenia, pozostawiając sterowanie, mechanikę gracza i inne parametry bez zmian, zapewniając tym samym niezbędny poziom ciągłości.

Cechą charakterystyczną najnowszych wersji gry FIFA jest obecność oryginalnego trybu gry 2 na 2, w którym jedna drużyna jest zarządzana przez parę graczy. Tryb ten jest często wykorzystywany w turniejach, takich jak FIFA eNations Cup, wymagających od drużyn koordynacji działań. Bardziej tradycyjnym formatem gry jest gra 1 na 1, w której jedna osoba sprawuje pełną kontrolę nad swoją drużyną. Jest to główny format dotychczasowych turniejów FIFA eNations.

Turnieje główne

W Cyberfootballu odbywa się wiele turniejów krajowych, a nawet geograficznych, ale jest też szereg turniejów globalnych, w których udział jest dla graczy ogromnym osiągnięciem.
Obecnie można wyróżnić trzy główne grupy turniejów, różniące się od siebie organizatorami.

  • ESL (European Cyber League). Skupia ona wszystkie sporty cybernetyczne w Europie. Liga organizuje cyklicznie różne turnieje FIFA. Jeden z najbardziej renomowanych serwisów eChampions League. Odbywająca się co roku eChampions League gromadzi 64 graczy w długim turnieju o strukturze podobnej do prawdziwej Ligi Mistrzów. W 2019 r. pula nagród w turnieju wynosiła prawie 300 000 USD.
  • FIWC. Mistrzostwa świata w cybernetycznej piłce nożnej pod egidą prawdziwej FIFA, z odpowiednim poziomem organizacji i pulą nagród wynoszącą kilkaset tysięcy dolarów. Przewidziano również system wstępnej selekcji.

Ponieważ eSport od dawna jest częścią życia milionów ludzi, online-bookmakers.pl oferuje darmowe prognozy eSportu oraz różne materiały informacyjne, dzięki którym zakłady stają się bardziej wydajne i zyskowne.

Wchodząc na stronę online-bookmakers.pl, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.