Mortal Kombat
Mortal Kombat

Całym pokoleniom graczy serii Mortal Kombat nie trzeba przedstawiać. Nie bez powodu do dziś jest tak popularny wśród zamożnych fanów zakładów sportowych w Internecie. W końcu wielu z nich wychowało się na MK. Proponujemy przypomnieć sobie ulubione postacie z dzieciństwa, spotkać się z doświadczonymi graczami i postawić na wygraną swojej ulubionej postaci.

Mortal Kombat 11 – Official Story Trailer:

Jest mało prawdopodobne, aby jakikolwiek inny projekt w branży gier był w stanie dorównać liczbie platform, na których wydano tę grę. Żadna inna gra z gatunku bijatyk nie może pochwalić się taką liczbą fanów, którzy po latach pamiętają na pamięć kombinacje ciosów niektórych postaci. Tak samo jak każdy inny projekt. Dlatego właśnie Mortal Kombat stał się serią kultową. Choć dziś nie jest tak popularna wśród profesjonalnych graczy, jak niektóre inne tytuły.

Tak, fani strzelanek drużynowych preferują Counter-Strike: Global Offensive. Wiele osób lubi załatwiać wrogów u boku, a nie twarzą w twarz z przeciwnikiem. Fani gatunku MOBA, a w szczególności kultowej Dota 2, potwierdzą tę tezę. Ale czy któryś z fanów tych gier czerpał kiedykolwiek tyle satysfakcji z wygranej, co z brutalnej ofiary śmiertelnej? Trudno.

Mortal Kombat i jego wpływ na współczesność

Niewielu współczesnych graczy, a być może także ich rodziców, zdaje sobie sprawę, że już dawno temu bukmacherzy przyjmowali zakłady o to, kto okaże się silniejszy: Johnny Cage, Sub-Zero, Rayden czy Reptile. Albo ktoś inny z wyjątkowego automatu Midway Games. Już w 1992 roku "pudełka" z grami zręcznościowymi tego amerykańskiego producenta i wydawcy zalały miejsca, które później nazwano klubami komputerowymi na całym świecie.

I nie ma znaczenia, czy mają komputery PC, konsole czy nieporęczne automaty do gier. Liczy się to, że Mortal Kombat tam jest.

Era automatów zręcznościowych i konsol

Pierwsza odsłona kultowej gry walki pojawiła się w 1992 roku. Początkowo gra MK była dostępna tylko w salonach gier na specjalnych automatach. Gra tak spodobała się użytkownikom, że programiści i wydawcy jak najszybciej przenieśli swoje dzieło na inne platformy. W tamtym czasie Mortal Kombat był już ulubioną grą całego pokolenia.

Ewolucja serii Mortal Kombat | 1992 - 2019:

MK na PC i konsole

Jednak prawdziwa chwała tej krwawej i nieco niedorzecznej gry walki czekała na pojawienie się na konsolach domowych i komputerach osobistych. Teraz każdy może docenić moc Raydena w zaciszu własnego domu. Albo upewnij się, że Liu Kang będzie w stanie ocalić nasz świat w walce ze złem, które pokonało jego brata. Przynajmniej w filmach. Wprawdzie nie najbardziej udany, ale mimo to kultowy.

Współczesne życie z bohaterami Mortal Kombat

MK to obecnie nie tylko świetny sposób na zabawę, ale także godny uwagi pomysł na zarabianie pieniędzy. I to na wiele sposobów. Jeśli świetnie radzisz sobie z graniem w swoje ulubione tytuły Mortal Kombat od dziewiątego roku życia wzwyż, to:

  • Odważ się wziąć udział w turniejach, aby zdobyć różne prezenty w grze;
  • Karaj "wrogów" online i otrzymuj za to prawdziwe pieniądze;
  • Zostań zawodowcem i zarabiaj tyle, co prawdziwi fighterzy.

To dobry moment, aby rozwinąć tę ostatnią kwestię. Jeśli ktoś jeszcze się nie zorientował, chodzi o zakłady na sporty cybernetyczne. I to jest prawdziwy biznes, który już dawno przestał być tylko rozrywką.

Mortal Kombat jako część cybersportu dzisiaj

Niemal od samego początku Deathmatch przyciągał ludzi chętnych do zręcznościowej rywalizacji i walki między sobą dzięki "awatarom" na automatach, telewizorach i monitorach. Walki szybko przekształciły się ze zwykłej rozrywki w prawdziwe zawody. A potem zaczęła gromadzić tysiące profesjonalnych graczy walczących o zwycięstwo.

Czy warto dziś pamiętać, że Mortal Kombat był u początków współczesnego eSportu? I przez długi czas znajdowała się na szczycie Olimpu wśród gier walki dla pro-gamerów. Potem jednak pojawili się bardziej sprytni konkurenci. Taka sytuacja trwała do 2011 r.

Aż do premiery gry Mortal Kombat 9 od NetherRealm Studios, która była zarówno wznowieniem, jak i numerowanym sequelem serii. To właśnie dzięki tej części projektu wrócił do cybersportu. I pozostaje tam do dziś. Wystarczy przypomnieć, że wraz z wydaniem tej części wiele organizacji podpisało umowę z twórcami gry walki na włączenie MK do swoich imprez. A nawet organizowanie osobnych turniejów Mortal Kombat na całym świecie. A teraz profesjonalni gracze, tacy jak SonicFox, zarabiają setki tysięcy dolarów dzięki swojej ulubionej sprawie.

MK11: Final Kombat 2020 - Grand Finals - SonicFox [Joker] VS NinjaKilla [Liu Kang]:

Mortal Kombat: na kogo warto teraz postawić?

Jest wielu kultowych profesjonalnych graczy, którzy już dawno udowodnili światu, że potrafią skopać tyłek każdemu przeciwnikowi w swojej ulubionej grze. Ich statystyki, wyniki ostatnich występów i liczbę zwycięstw można zobaczyć w naszej tabeli podsumowującej. Nie zapomnijcie też śledzić kolejnych wiadomości o Mortal Kombat. Od nich dowiesz się wszystkiego o tym, co w tej chwili dzieje się z grami walki, jako dyscypliną cybersportową.

Wchodząc na stronę online-bookmakers.pl, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.